Przepraszamy, rejestracja dobiegła końca.

Nadmierne korzystanie z internetu staje się dziś niezwykle poważnym problemem społecznym. Narażone na to są szczególnie dzieci i młodzież, dla których internet jest nieodłącznym elementem ich codziennej aktywności, życia społecznego oraz rozrywki. Obecnie z internetu przynajmniej raz w tygodniu korzysta w Polsce aż 98 proc. dzieci w wieku 9-16 lat. Większość z nich zagląda do sieci codziennie lub prawie codziennie.


  • Data: 03.01.2022 20:00
  • Lokalizacja Zostanie ogłoszone

Opis

Z ostatniego badania EU Kids Online przeprowadzonego wśród dzieci z 25 państw Europy wynika, że niedojadanie lub niedosypianie z powodu surfowania po sieci deklaruje prawie 20 proc. polskich nastolatków. Ponad 30 proc. z nich odczuwa dyskomfort, kiedy nie ma dostępu do sieci, a 35 proc. przyznaje, że internet ma niekorzystny wpływ na ich relacje z rodziną lub przyjaciółmi. Nadmierne korzystanie z internetu przez dzieci ma również ogromny wpływ na ich rozwój emocjonalny. Psychologowie od kilku lat wskazują na uzależnienie od silnych emocji, jakie niesie internet, w tym przede wszystkim od tempa, w jakim toczą się gry komputerowe i towarzyszącej im adrenaliny.

Oferujemy konsultacje stacjonarne dla rodziców dzieci uzależnionych od internetu. Pierwsze spotkanie może odbyć się w siedzibie ośrodka lub dowolnie wskazanym miejscu przez klienta. Działania naszych specjalistów mają na celu wsparcie rodziców w radzeniu sobie z problemem uzależnienia od internetu i gier. Jeżeli nasi klienci zdecydują się na współpracę, to tworzony jest indywidualny projekt terapeutyczny.

Kontakt - are@projektyare.com 

tel. 606805867

Formularz zgłoszeniowy