Ryzykowne sytuacje wśród dzieci i młodzieży w świecie realnym i wirtualnym. Szkolenie realizowane w formie stacjonarnej . Cena 2700 zł
Ryzykowne sytuacje wśród dzieci i młodzieży w świecie realnym i wirtualnym
Program szkolenia
Prezentacja audiowizualna z wykładem „Ryzykowne sytuacje wśród dzieci i młodzieży w świecie realnym i wirtualnym ”
1. Uzależnienia od mediów cyfrowych.
2. Patologie moralne w sieci.
3. Dzieci w wielkiej sieci.
4. Jak nauczyć dziecko mądrego korzystania z zasobów Internetu?
5. (Nie)Bezpieczny komputer.
6. Gry komputerowe – zagrożenie dla osobowości, rozwoju i postaw
7. Czym jest fonoholizm i cyberbullying?
8. Cyberświat – możliwości i ograniczenia..
9. Infoholizm (uzależnienie od komputera i Internetu.)
Wykładowcy:
dr Anna Andrzejewska - pedagog w zakresie edukacji informatycznej i medialnej, ekspert w zakresie zagrożeń cyberprzestrzeni. Pracownik naukowo-dydaktyczny uczelni pedagogicznych. Autorka książek m. in.: „Patologie moralne w sieci (2009), „Gry komputerowe i sieciowe. Nasze dziecko w wielkiej sieci” (2009), „Cyberświat – możliwości i ograniczenia” (2009), „(Nie)Bezpieczny komputer. Od euforii do uzależnień”(2008). „Magia szklanego ekranu – zagrożenia płynące z telewizji” (2007), Zajmuje się edukacją medialną, patologiami w cyberprzestrzeni oraz uzależnieniami od mediów cyfrowych. Od lat prowadzi badania związane z wpływem najnowszych mediów na życie dzieci i młodzieży. Uczestniczka międzynarodowych i krajowych konferencji naukowych i sympozjów. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu zagrożeń powodowanych przez cyberprzestrzeń. Współautorka projektów badawczych. Współtwórca wielu filmów dydaktycznych i aplikacji multimedialnych z ww. obszarów wiedzy. Zainteresowania naukowe dotyczą: pedagogiki, psychologii, edukacji medialnej, cyberprzestrzeni, patologii społecznych.
prof. dr hab. Józef Bednarek - pedagog, dydaktyk, medioznawca. Pracownik naukowo-dydaktyczny uczelni humanistycznych i pedagogicznych. Autor kilkunastu książek i kilkudziesięciu publikacji, m. in. „Przemoc i agresja w sieci - cyberbullying” (2009), „Cyberświat – możliwości i ograniczenia” (2009), „Multimedia w kształceniu” (2006), „Społeczeństwo informacyjne i media w opinii osób niepełnosprawnych” (2005), „Media w nauczaniu” (2002). Organizator i współorganizator wielu konferencji i seminariów naukowych, na których przedstawiał referaty i komunikaty z badań. Kierownik projektów badawczych. Promotor prac magisterskich i doktorskich. Twórca licznych innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych. Wykładowca wielu szkoleń i warsztatów. Przedmiotem zainteresowań jest świat wirtualny – jego możliwości i zagrożenia.
„Akademia Rozwoju Edukacji” wystawia uczestnikom certyfikaty ukończenia szkolenia
Kontakt: are@projektyare.com , sekretariat@projektyare.com
Tel. 606805867
Przy zgłoszeniu powyżej 1 uczestnika stosujemy 25% rabat
Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłatę na konto najpóźniej w terminie do 5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.
Konto wpłat :
Cezariusz Rudyk Akademia Rozwoju Edukacji
ul.Kasztanowa 29 , 59-700 Kruszyn
NIP - 6121247547
Numer konta :
37109025900000000146993713