Kto pyta, ten tworzy


Prowadzący: prof. dr hab. Krzysztof Szmidt. Liczba godzin - 3


  • Data: 27.05.2021 16:00
  • Miejsce: Wydarzenie online

Cena: 160

Opis

Zagadnienia

  1. Myślenie pytajne: procesy i zdolności (poziomy).
  2. Pytania nauczycieli i pytania uczniów.
  3. Zasady i metody rozwijania twórczego myślenia pytajnego w klasie szkolnej.

Całość oparta jest na nowej książce prof. dr hab. Krzysztofa Szmidta i dr Elżbiety Płóciennik pt. „Myślenie pytajne. Teoria i kształcenie”, wydanej przez Wydawnictwo UŁ w 2020 roku.

prof. dr hab. KRZYSZTOF J. SZMIDT jest pedagogiem, kierownikiem Katedry Edukacji Artystycznej i Pedagogiki Twórczości na Wydziale Nauk o Wychowaniu UŁ.

Autor wielu prac naukowych i metodycznych z zakresu wychowania do kreatywności, edukacji kulturalnej i pedagogiki społecznej, w tym pierwszego w Polsce podręcznika akademickiego „Pedagogika twórczości” (2007; 2013) oraz redaktor pierwszego w Polsce tomu „Metody pedagogicznych badań nad twórczością. Teoria i empiria” (2009). Współautor podręczników do lekcji twórczości „Porządek i Przygoda”, „Żywioły” oraz „kultowego” już projektu kształcenia zintegrowanego „Przygoda z klasą” (WSiP). Autor oryginalnej koncepcji pomocy w tworzeniu – treningu kreatywności (Eksploracje – Kombinacje – Transformacje), opublikował dwa popularne podręczniki do treningu kreatywności: „Trening kreatywności” (2018; 2013) oraz „Sesje twórczej pomysłowości” (2016). Superwizor treningu twórczości Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Uczestniczką prowadzonego przez niego treningu twórczości była Noblistka Olga Tokarczuk. Ekspert i doradca Zarządu Głównego Odyssey of Mind Poland, współautor programu edukacji kulturalnej dla Łodzi. Od ponad 25 lat opiekun naukowy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem, od dwóch lat opiekun Szkoły Podstawowej „Pracownia” w Łodzi, realizującej model szkoły twórczej. Kierownik naukowy projektu „Szkoła Wspierająca Uzdolnienia”, realizowanego od wielu lat w szkołach Płocka. Przewodniczący rad naukowych serii Wydawnictwa UŁ „Edukacja dla mądrości” i „Terapia i Wychowanie”. Napisał kilkadziesiąt artykułów naukowych i popularnonaukowych, gościł jako mówca na wielu polskich i międzynarodowych konferencjach naukowych i metodycznych. Jego ostatnie książki to: „Edukacyjne uwarunkowania rozwoju kreatywności” (Wyd. UŁ, Łódź 2017) oraz „ABC kreatywności. Kontynuacje” (Difin, Warszawa 2019; pierwszy tom, „ABC kreatywności”, ukazał się w 2010 r.) – nominowana do Nagrody Teofrasta na najlepszą książkę psychologiczną roku. Wypromował wielu doktorów pedagogiki twórczości i setki magistrantów. Miłośnik wysp greckich, muzyki jazzowej i klasycznej oraz dobrej powieści kryminalnej.


„Akademia Rozwoju Edukacji” wystawia uczestnikom certyfikaty ukończenia szkolenia

Kontakt: are@projektyare.com , sekretariat@projektyare.com

Tel. 606805867

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Przy zgłoszeniu powyżej 1 uczestnika stosujemy 25% rabat

Prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłatę na konto najpóźniej  w terminie do  5 dni przed rozpoczęciem szkolenia.

Konto wpłat : 

Cezariusz Rudyk Akademia Rozwoju Edukacji

ul.Kasztanowa 29  , 59-700 Kruszyn

NIP - 6121247547

Numer konta :

37109025900000000146993713