GŁOS JAKO NARZĘDZIE PRACY


Szkolenie prowadzone przez wybitnych specjalistów z dziedziny rehabilitacji głosu i zasad zdrowego odżywiania- Aleksandrę Sozańską-Kut i Daniela Milewicza. Liczba godzin - 4 . Szkolenie może być zrealizowane w formie stacjonarnej na życzenie Rady Pedagogicznej.


  • Data: 11.10.2021 16:00
  • Miejsce: Wydarzenie online

Cena: 105

Opis

Program

Aleksandra Sozańska-Kut (ok 60 min):

  • Krótkie omówienie budowy i zasady działania aparatu głosowego.
  • Emocje i ich wpływ na ciało i głos.
  • Ćwiczenia głosowe: oddechowe, artykulacyjne, fonacyjne.
  • Elementy fizjoterapii w pracy nad głosem.

Daniel Milewicz (ok 30 min):

  • Dieta i jej wpływ na kondycję głosu.
  • Emocje a mięśnie. Praca głosem jako forma aktywności fizycznej.
  • Nadwaga i inne schorzenia i ich wpływ na pracę głosem.
  • Wpływ zaburzeń tarczycy na głos i wentylację płuc.

   Daniel Milewicz  - sportowiec, dietetyk, nauczyciel wychowania fizycznego, międzynarodowy instruktor Spinningu

    „ Jestem osobą, dla której druga osoba stanowi najwyższą wartość. Podchodzę do człowieka holistycznie, szukając przyczyny powstawania chorób i problemu, a nie tylko patrzenia przez pryzmat objawów. Od ponad 10 lat zajmuję się dietetyką. Układam plany żywieniowe; również dla sportowców i wyczynowców. Sam jestem ultra maratończykiem praktykującym naturalne odżywianie podczas biegu.Uwielbiam wyzwania i pracę z pacjentami, którym zdiagnozowano choroby nieuleczalne, pokazując, że niemożliwe jest możliwe!”.

Aleksandra Sozańska- Kut -wokalistka, logopeda, nauczyciel muzyki, rehabilitant głosu, dolnośląski doradca metodyczny - muzyka

      Na co dzień pracuję jako nauczyciel muzyki oraz logopeda w Szkole Podstawowej nr 2 w Bolesławcu.Poza szkołą prowadzę zajęcia z emisji i higieny pracy głosem w ramach turnusów rehabilitacji głosu w jednym z sanatoriów w Świeradowie Zdroju i Medicus Clinic we Wrocławiu, praktykuję w mojej autorskiej pracowni wokalno- logopedycznej oraz koncertuję solowo i z zespołem Spiritulas Singers Band z Wrocławia. Ponadto prowadzę szkolenia z zakresu higieny pracy głosem i emisji głosu.  Ukończyłam Akademię Muzyczną we Wrocławiu, logopedię, zarządzanie oświatą, szkolenia, kursy i warsztaty związane z muzyką, logopedią, wokalistyką, elementami fizjoterapii oraz rehabilitacją głosu.  Praca nad poprawą jakości głosu u ludzi jest moją pasją i zawodem. Do każdego człowieka podchodzę bardzo indywidualnie, holistycznie. Układając plan terapii, uwzględniam wyniki badań  (lekarskich i logopedycznych), osobowość, charakter, temperament, zainteresowania oraz możliwości zdrowotne i fizyczne pacjenta. Dokładam wszelkich starań, aby prowadzona przez mnie terapia była przede wszystkim skuteczna, a zalecone ćwiczenia mało uciążliwe w ich codziennym wykonywaniu. Będąc nauczycielem muzyki i logopedą, współpracuję z lokalnymi ośrodkami kultury, szkołą muzyczną, aktywnie uczestniczę w życiu muzycznym miasta i województwa , organizuję spektakle, przedstawienia, musicale; pracuję jako juror w konkursach wokalnych, recytatorskich na terenie Dolnego Śląska, prowadzę szkolenia, warsztaty z zakresu higieny pracy głosem, emisji głosu. Wspólnie z nauczycielami innych przedmiotów prowadzę pokazowe zajęcia muzyczne łączące w sobie muzykę, matematykę, historię, fizykę, język polski czy plastykę.

Szkolenie prowadzone przy wykorzystaniu platformy ZOOM

Kontakt: are@projektyare.com   ,   sekretariat@projektyare.com

Tel. 606805867

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY